Obezite Tedavisi

Uzman Obez Doktorları Kontrolünde (Ameliyatsız) Obezite Tedavileri Biomy Health’de.

Fit bir vücut, insanların kıvanç dolu tebrikleri ile sağlıklı, yaşam dolu güzel günler için obezite ile olan mücadelenizde yanınızdayız.

Biomy Health, Obezite Tedavisi İstanbul Merkezimizde Türkiye’nin en ünlü obezite doktoru ve genel cerrahi uzmanı Prof. Dr. Cemalettin CAMCI ve profesyonel ekibi tarafından yapılmaktadır. Yeni bir başlangıç için karar verdiyseniz obezite tedavi yöntemlerimizi keşfedin.

Peki Nedir Bu Obezite?

Obezite, genel olarak vücutta depolanmış olan yağ oranının kişinin sağlık ve yaşam kalitesini olumsuz olarak etkileyecek duruma gelmesidir. Günümüzde tüm Dünya’da Tıbbi bir vaka olarak kabul edilen bu durum obezite tedavileri ile çözüme ulaştırılmış ve hala başarı ile uygulanmaya devam etmektedir.

Nasıl Tedavi Edilir?

Biomy Health olarak tüm hastalarımıza tedaviye başlamadan önce Vücut Kitle İndeksi (VKİ) - Obezite Hesaplaması yapılır. Bu hesaplama ile ağırlık/boyun karesine bölünür ve çıkan sonuca göre obezite çeşidi (derecesi) belirlenir. Genel olarak (VKİ) 30 kg/m2 üzeri durumlarda birey obez olarak kabul edilir ve tedavi seçeneği belirlenir.

Sonrasında hastanın sağlık durumuna göre en uygun olan tedavi seçeneği yine obez doktoru tarafından karşlıklı konuşularak kararlaştırılır ve süreç başlar. Tamamen hastanın fayda sağlayacağı en uygun yöntem tercih edilir. Aşağıda ameliyatlı-ameliyatsız olarak yapılan tedavi seçenekleri paylaşılmıştır.

Obezite Tedavi Yöntemleri

1-) Ameliyatsız Obezite Tedavisi (Endoskopik Uygulamalar)

Fazla kiloları yüzünden yaşamsal faaliyetlerinde sorunlar yaşayan, ameliyat olmak istemeyen veya zamanı olmayan hastalarımız için aşağıdaki obezite tedavisi yöntemleri mevcuttur.

Mide Botoksu

Ameliyat korkunuz var ise tercih edebileceğiniz son yılların en yeni uygulaması Mide Botoksu Tedavisi ile ameliyatsız acısız ve hızlı olarak bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Temelde mide hareketi sınırlandırılarak yapılan bu işlem sayesinde mide daha az çalışır ve yeme isteği sınırlandırılır.

Mide Balonu

Daha hızlı kilo verebileceğiniz ve her zaman tok hissedeceğiniz klasik uygulama Mide Balonu Tedavisi. Bu uygulama ile özel bir silikon balonu yardımıyla mide kapasitesi sınırlandırılarak az yemek yeme ve tokluk hissi sağlanır. Bu sayede orta ve uzun vadede (3- 12 ay) içinde kilo verme işlemi gerçekleşir.

Yutulabilir Mide Balonu

Son olarak trend kilo verme uygulaması yutulabilir mide balonu tedavisi. Bu tedavi yöntemleri ile herhangi bir ameliyat sendromuna maruz kalmadan daha hızlı klio verme süreciniz başlar ve sağlığınıza tekrar kavuşursunuz. Uygulama ile kapsül şeklinde (hap benzeri) bir materyalin yutulması ile yine mide hacmi sınırlandırılması ve daha uzun süreli tokluk hissiyatı sağlanmasıdır. Klasik mide balonuna göre farkı herhangi bir anestezi ve endoskopi işlemin olmaması ve daha hızlı gerçekleştirilmesidir.

2-) Obezite Cerrahisi (Ameliyat Gerektiren Operasyonlar)

Obezite Ameliyatları ile ilerlemiş obezite ve diğer sağlık durumları nedeniyle cerrahi müdahale gerektiren durumlarda yapılan operasyonlar ile sağlığınıza tekrar kavuşmanız hedeflenir. Ameliyat sonrası takip ve özel programlar ile yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

Bariatrik Cerrahi

 Tüp mide ameliyatı, Mide By-Pass, mide küçültme, yüksek obeziteden şikayetçi hastalar için.

Metabolik Cerrahi

 Tip 2 diyabet, şeker hastalıkları, morbid obezite hastaları.

Mide Reflü Cerrahisi

Yemek borusu, mide ve göğüste şiddetli-kronik yanma ve ağrı şikayetleri, şiddetli obezite sonucu görülen mide olumsuzlukları.

Obezite Cerrahisi ve Tedavilerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ameliyatlarda kullanılacak malzeme ve ekipmanın kalitesi-menşei
  • Uzman doktorun, profesyonelliği, deneyim ve referansları
  • Operasyon sonrası takip ve destek hizmetleri

Tedavi Edilmez ise Obezite Sonucu Hangi Hastalıklar Oluşur?

Her insan fazla kilolara sahip olabilir fakat Obezite hastalarında kilo artışı sinsi bir şekilde ilerler  ve öngörülemez düzeylere çok daha hızlı bir şekilde ulaşır. Sonuç olarak kişi tedavi edilmez ise tüm yaşam dengesi etkilenir ve sonrasında sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilir.

Özellikle obezitenin neden olduğu hastalıklar; astım ve solunum sorunları başta olmak üzere felç durumları, uyku apnesi, iskelet sistemi bozulmaları, kıllanma sorunları, diğer metabolik rahatsızlar bilinen en iyi örnekleridir.

İstanbul’da Obezite Tedavisi

Tam donanımlı ve yüksek standartlara sahip hastanelerde deneyimli doktorlar eşliğinde obezite tedavisi olmak, zayıflamaya başlamak ister misiniz? Hayal edin, karar verin ve isteyin!

Biomy Health, alanlarında uzman obezite doktorları ile 20 yıldır obezite tedavileri ile sayısız operasyonlara ev sahipliği yapmış bir obezite merkezidir. Hastalarımıza fayda sağlayacak her yenilik ve tedavi yöntemini başarılı bir şekilde uygulamak bizler için çok önemli.

Ayrıca Dünyada kullanılan en trend ve popüler kilo verme yöntemleri yine Biomy Health farkı ile sizlere sunularak modern obezite tedavileri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Yeniden yenilenerek hayal ettiğiniz bedene kavuşmak için tek yapmanız gereken istemek.

Siz de ileri teknoloji ve standartlara sahip hizmetlerimizden yararlanabilir, obezite hakkındaki tüm sorularınızı uzmanlarımıza sorabilir, faydalı blog yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Biomy Health, Obezite Tedavi Merkezi İstanbul Lokasyonunda Hizmet Vermektedir. Sizleri de Bekliyoruz.

  • Biomy Health, Obezite Tedavi Merkezi
  • Ataköy 7.8.9.10. Kısım Mah. E5 Yanyol Cad. Bakırköy, Nef 22 A Blok Kat:5 No:78 İstanbul / Türkiye
  • +90 212 843 84 78
  • +90 212 843 84 78
  • info[@]biomyhealth.com
2024©copyright tbn web