TR

Obezite Tedavisi

Obezite Tedavisi İle Yeniden Yenilen. Yeni Bir Başlangıç İçin Biomy Health İle Tanışın

Fit bir vücut, insanların kıvanç dolu tebrikleri ile sağlıklı, yaşam dolu güzel günler için obezite ile olan mücadelenizde yanınızdayız.

Obeziteyi Tanıyalım

Obezite, her bireyin kısmen de olsa etkisinde olduğu çağımızın hızla yayılan hastalıklarından biridir. Tedavisi mümkün olan bu hastalığın en yaygın bilinen özelliği ise kişinin bu durumu kabullenmemesi durumudur. (Bir çok vakada bu yaşanmıştır)

Her insan fazla kilolara sahip olabilir fakat Obezite hastalarında kilo artışı sinsi bir şekilde ilerler ve öngörülemez düzeylere çok daha hızlı bir şekilde ulaşır. Sonuç olarak kişi tedavi edilmez ise tüm yaşam dengesi etkilenir ve sonrasında sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilir.

Özellikle obezitenin neden olduğu hastalıklar; astım ve solunum sorunları başta olmak üzere felç durumları, uyku apnesi, iskelet sistemi bozulmaları, kıllanma sorunları, diğer metabolik rahatsızlar bilinen en iyi örnekleridir.

Obeziteden Nasıl Korunabiliriz?

Dengeli beslenme, spor ve egzersizler Obeziteden korunmanıza yardımcı olabilir. Fakat bazı faktörler yüzünden kilo alma süreci metabolizmanızda sistemli bir şekilde devam eder. Özellikle aşırı stres, genetik faktörler ve çevresel etkiler, yeme dürtünüzü harekete geçirebildiği için ideal kilonuzu aşmanıza hatta Obezite sınırına yaklaşmanıza neden olabilir.

Özetle;  Kendinizi tanıyın! bu önemli detay hayata bakış açınızı değiştirerek yeme alışkanlarınızda sizi mutlu ve mutsuz eden reçeteleri çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede kilonuzu kontrol altında tutmanız sağlanacaktır.

Unutmadan;

Yalnızca şişman insanlar obez olabilir sözü yanlıştır. Aksine her normal insanında obez olması potansiyeldir. Sağlığınıza dikkat etmezseniz, spor ve günlük aktivitelerden uzak durursanız sizde Obezite denilen bu ciddi hastalığın pençesine düşebilirsiniz.

Obezite Tedavileri

Fazla kiloları yüzünden yaşamsal faaliyetlerinde sorunlar yaşayan ve özellikle ciddi müdahaleler gerektiren obezite hastaları için aşağıdaki obezite tedavisi yöntemleri mevcuttur.

Ameliyatsız Obezite Tedavileri (Endoskopik Uygulamalar)

Ameliyat korkunuz var ise tercih edebileceğiniz son yılların en yeni uygulaması Mide Botoksu Tedavisi, Daha hızlı kilo verebileceğiniz ve her zaman tok hissedeceğiniz Mide Balonu Tedavisi. Son olarak trend klio verme uygulaması yutulabilir mide balonu tedavisi.

Bu tedavi yöntemleri ile herhangi bir ameliyat sendromuna maruz kalmadan daha hızlı kilo verme süreciniz başlar ve sağlığınıza tekrar kavuşursunuz.

Obezite Cerrahisi (Ameliyat Gerektiren Operasyonlar)

İlerlemiş Obezite ve diğer sağlık durumları nedeniyle cerrahi müdahale gerektiren bu operasyonlar ile sağlığınıza kavuşmanız hedeflenir. Ameliyat sonrası takip ve özel programlar ile yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

Bariatrik Cerrahi; Tüp mide ameliyatı, Mide By-Pass, mide küçültme, yüksek obeziteden şikayetçi hastalar için.

Metabolik Cerrahi; Tip 2 diyabet, şeker hastalıkları, morbid obezite hastaları.

Mide Reflü Cerrahisi; Yemek borusu, mide ve göğüste şiddetli-kronik yanma ve ağrı şikayetleri, şiddetli obezite sonucu görülen mide olumsuzlukları.

Burada dikkat edilmesi gereken, ameliyatlarda kullanılacak malzeme ve ekipmanın operasyonun kalitesini doğrudan etkilemesidir. Ayrıca, profesyonellik ve tecrübe gerektirdiği için uzman hekimler tarafından yapılması gerekir.

Biomy Health Size Nasıl Yardımcı Olabilir?

Tam donanımlı ve yüksek standartlara sahip hastanelerde deneyimli doktorlar eşliğinde obezite tedavisi olmak ister misiniz?

Obezite Tedavisi İstanbul daki merkezimizde, sizlere yardımcı olacak ünlü obezite doktoru ve genel cerrahi uzmanı Prof. Dr. Cemalettin CAMCI ve profesyonel ekibi tarafından yapılmaktadır.

Hayal edin, karar verin ve isteyin!

Biomy Health, alanlarında uzman obezite doktorları ile 20 yıldır obezite hastalarına hizmet veren, sayısız operasyonlara ev sahipliği yapmış bir obezite merkezidir. Hastalarımıza fayda sağlayacak her yenilik ve tedavi yöntemini başarılı bir şekilde uygulamak bizler için çok önemli.

Ayrıca Dünyada kullanılan en trend ve popüler kilo verme yöntemleri yine Biomy Health farkı ile sizlere sunularak modern obezite tedavileri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Yeniden hayal ettiğiniz bedene kavuşmak için tek yapmanız gereken istemek.

Siz de yüksek standartlara sahip hizmetlerimizden yararlanabilir, obezite hakkındaki tüm sorularınızı uzmanlarımıza sorabilirsiniz..

Obezite tedavilerinde hastaneler ve kliniklerin önemini anlatan Blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Biomy Health, Obezite Tedavi Merkezi İstanbul, Türkiye'de Hizmet Vermektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Vücut Kitle Endeksi (BMI) Hesaplaması için ana sayfamızı ziyaret edin. Vücut Kitle Endeksi (BMI) bölümünde istenilen bilgileri girerek sonucu öğrenebilirsiniz.

Olmanız önerilen kilodan 5-10 kg fazlanız var ise, sağlıklı beslenme uzmanından destek alarak hayat tarzınızı değiştirerek işe başlayabilirsiniz. Eğer diyet listelerini uygulamakta güçlük çekiyorsanız, kolayca acıkıp diyeti pas geçmek istiyorsanız ve bu durum sık sık oluyorsa mide hacmini küçültecek yöntem (mide balonu) ya da mide boşalmasını geciktirecek yöntem (mide botoksu) size yardımcı olabilir. Unutmayın verdiğiniz kiloda kalabilmeniz için en az 1 yıl geçmesi gerekiyor.

Kilolu olan herkes diyet yaparak kilo verimini denemiştir. Ve etkili kilo verenler de olmuştur. Ancak kilo verildikten sonra istenen kiloda kalmak zor olmaktadır. Ve kilo yeniden alınır bazen eski kilonuza bazen de daha fazlasına kolayca çıkarsınız. Bunun sebebi şudur: Beynimizde ebatça son derece küçük olan merkez (hipotalamus) kilo kontrolünü sağlar. Burada kiloyu sabitleyen bir nokta vardır (set point). Bu noktanın yeni kiloyu kabul etmesi için verilmiş kilonun en az 1 yıl devamı şarttır. Aksi takdirde bu merkez kişiyi eski kiloya kolayca getirir. Yani kısacası kilo veriminden sonra o noktada en az 1 yıl kalmalısınız ki beyniniz buna adapte olup “artık benim kilom bu” diyebilsin. 

VKİ 30-35 arasında ise ve herhangi başka yandaş hastalığınız (hipertansiyon, diyabet, insülin direnci, polikistik over sendromu, diz eklem rahatsızlıkları vs) yoksa size önerimiz hayat tarzı değişikliği yanında ciddi bir kalori kısıtlamasına ihtiyaç mevcuttur ve bu da uzun süreli yapılmalıdır. Mide balonu veya botoksu ile destek olunabilir. Ameliyat durumu komplikasyon riskini de beraberinde taşıdığı için öncelikle kilo verebilmenin denenmesi ve bunda ısrar edilmesi gerekiyor. Tabii ki bu durumun istisnaları da mevcuttur. 

Diyelim çok fazla uğraştınız ve verdiğiniz kiloları da kolayca geri aldınız ve ailenizde de obezitenin neden olduğu hastalıklardan dolayı hasta ve ölüm var. O zaman ekibimiz sizleri sizin özelinizde değerlendirip karara varır. Amacımız sizin memnuniyetiniz ve size en uygun yaklaşımın seçilmesidir. Diyelim beyaz yakalısınız ve diyeti ve sporu uzun süreli devam ettirebilme şansına sahip değilsiniz. O zaman ekibimizin sizi değerlendirmesi sonucunda tüp mide (sleeve gastrectomy) işleminin sizin için daha iyi olacağına karar verilebilir. Yani ekibimizle görüşüp ortak paydada buluşulması söz konusudur. 

2020©copyright tbn web