TR
Obezite Cerrahisi

Uzman Doktorlar İle En İyi Obezite Cerrahisi Uygulamaları Obezite Cerrahi Merkezimizde.

Fazla kilolarınız yüzünden sağlık sorunları mı yaşıyorsunuz? Tüm yolları denediğiniz halde kilo kontrolünde başarılı olamadınız mı? Endişelenmeyin obezite cerrahisi ile bambaşka bir hayatın kapıları size açılacak. Kilolu insanların zayıflama çabalarındaki başarısızlık sonucu ciddi sağlık problemlerinin engellemek ve önlemek için son çare olarak tercih ettiği obezite cerrahisi istanbul merkezimizde uzman doktorlar eşliğinde sizi bekliyor.

Obezite Cerrahisi Nedir? Birlikte Tanıyalım

Obezite tedavileri denenmiş fakat başarılı olamamış veya süreci yürütmekte zorlanan hastaların doktor görüşü ile tercih ettiği bir tedavi tipidir. Obez Cerrahisi, hastanın ameliyat ve benzer uygulamalar ile fazla kilolarına neden olan etkenlerden arındırılma ve önleme süreci olarakta adlandırılabilir.

Ne Zaman Tercih Edilir?

Vücut kitle İndeksi (VKİ) hesaplaması ile obezite derecesi belirlenmektedir. Kişinin aşırı kilolu veya obez olup olmadığına karar vermek için kullanılan bu yöntemle tercih edilecek tedavi veya cerrahi prosedür belirlenir. Örneğin VKİ 30 kg/m2 üzeri birey obez olarak kabul edilir. VKİ 40 kg/m2 üzeri ise morbid obez (ölümcül obezite) dir.

Obezite Cerrahisinde sağlığı tehdit eden ve son noktaya gelmiş olan hastalarda hızlı karar verilmesi ve uygun operasyonun seçilmesi hayati önem taşımaktadır. Zira morbid obez (ileri obezite) dediğimiz vakalarda zaman hasta aleyhine işlemektedir.

Obezite Cerrahisi Tedavileri Nelerdir?

Obezite ameliyatları, hastaların fazla kilolarını vererek tekrar normal yaşamlarına dönüşlerinin hedeflendiği profesyonel ve çok yönlü operasyonlardır. Çok yönlü olmasından kasıt hastanın fizyolojisindeki değişimin yanı sıra psikolojik ve ruhsal açıdanda iyileşme sürecine girmesidir.

Obezite ameliyatları sonrasında daha çok kendine güvenen, hayata gülen gözlerle bakan bireylerin yeniden yenilerek hayatlarına devam etmesi hedeflenmektedir.

Aşağıda kullanmış olduğumuz tedavi yöntemlerini bulabilirsiniz.

Bariatrik Cerrahi

Obeziteye dair birden fazla yöntemle çözümler üreten cerrahi girişimlerdir. Başlıca uygulamaları mide by-pass, tüp mide, mide küçültme ameliyatları gelmektedir.

Metabolik Cerrahi

Tip II Diyabet Cerrahisi olarakta bilinen bu yöntem ile diyabet ve şeker hastalıklarına yönelik yapılan cerrahi işlemlerin bütünüdür. Aşırı klioya bağlı olarak düzenli insülin kullanan hastalarda hem obezite hem de diyabetin kontrol altında tutulması amacıyla yapılan ameliyatları kapsar.

Mide Reflü Cerrahisi

Vücuda alınan gıdaların midede işleme alınması sırasında ortaya çıkan asitlerin yemek borusuna geri dönmesi sonucu oluşan aşırı yanma, ağrı ve çeşitli mide sorunlarıdır. Kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkiler ve şiddetli şikayetlere maruz bırakır. Bilinen cerrahi tedavisi mide iç zarı ve mide kapağı üzerinde yapılan operasyonlardır.

Peki Ne yapılmalı?

Obezite ameliyatları uzmanlık gerektiren cerrahi işlemlerdir. Hastanın sağlık durumuna uygun olarak seçilecek cerrahi prosedür alanlarında uzman hekimler ve sağlık çalışanları ile yapılmalıdır. Özellikle operasyonu yapan ekibin profesyonelliği, tercih edilen malzeme kalitesi, tecrübe ve referansları mutlaka sorulmalıdır.

Kilo verme uygulamalarını tam teşekküllü hastanelerde uzman doktorlar ile gerçekleştirebilirsiniz. Hayalini kurduğunuz sağlıklı günlere ulaşmak için bir adım atın!

Obezite Cerrahisi İstanbul

Biomy Health, deneyimli obezite cerrahisi doktorları ile 20 yıldır obezite hastalarına hizmet veren, başarılı operasyonlar yapmış bir obezite merkezidir. Ünlü obezite tedavileri doktoru ve genel cerrahi uzmanı Prof. Dr. Cemalettin CAMCI ve uzman ekibi ile sizde mutlu hastalarımız arasında yer alabilir ve yüzlerce referansımızın yaptığı gibi hayatınızda yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

Modern teknolijinin kullanıldığı en yeni obezite cerrahisi tedavilerinden yararlanmak için uzmanlarımızla iletişime geçebilir, doktorlarımız tarafından hazırlanan blog yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Biomy Health, Şişmanlık (Obez) Cerrahisi Yöntemlerini Uzman Doktorlar İle Gerçekleştirir. Profesyonel Obezite Cerrahi Merkezi Şişli, İstanbul'da.

Sıkça Sorulan Sorular

Gülümseten sorulardan birisi. Obezite Cerrahisi kişiye özel olarak belirlenen tedavi/operasyonları içeren profesyonel işlemlerdir. Uzman Obezite Cerrahisi Doktoru, hastanın mevcut sağlık ve psikolojik durumunu analiz eder. Hastanın bünyesinin hangi operasyona ihtiyaç duyduğu/kaldırabileceği ve aciliyet derecesine göre karar verilir ve hastanında onayı ile süreç başlar. Tercih edilen Cerrahi prosedür tamamen hastanın faydasına olacak şekilde belirlenir.

Özellikle su tüketiminin listede ilk sırada olması gerketiğini belirtmek isteriz. Vücuda sıvı alımı, kaybedilen sıvının yerine konulması açısından operasyon sonrası hayati önem taşır. Günlük 2 litreye yakın su içmenizi tavsiye ediyoruz. Sonraki aşamada beslenme programınızda protein (et, balık) öncelikli olmak üzere sebze ve meyve türleri yer almalıdır. Belirli bir süre uzak durulması gereken grup (hamur çeşitleri ve prinç) karbonhidratlarlardır. Endişelenmeyin! beslenme sürecinizde uzman diyetisyenimiz size yardımcı olacaktır.

Tüm çabalara rağmen (diyet, egzersiz, ilaç) Obezite yüzünden hayatı çekilmez hale gelen hastaların tercih ettiği obezite cerrahisi operasyonlarından biridir. Amaç: midenin çok büyük bir bölümünün (%80) alınarak midenin daha küçük bir boyuta getirilmesidir. Bu sayede uzun vadede yeme ve doyum hissi minimal düzeylere ulaşmaktadır.

  • Biomy Health Obezite Tedavi Merkezi
  • Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi, Keskinkalem Sok, Hiç Apt. No:27/8, Kat:3 Şişli, İstanbul-Türkiye
  • +90 212 709 85 45
  • +90 212 343 13 10
  • info[at]biomyhealth.com
2021©copyright tbn web