TR

Mide Reflü Cerrahisi

Mide Reflü Cerrahisi Tedavisi İle Acı Çekmeye Son Verin. Sağlığınıza Tekrar Kavuşun.

Mide Reflü Nedir?

Mide Reflüsü, yaşam kalitesinin bozulmasına neden olan ve yüksek hastalık yükü ile ilişkili son derece yaygın ancak karmaşık bir hastalıktır. Mide Reflü Hastalığı, yemek borusunu mideye bağlayan kas halkasını (Sfinkter) etkileyen bir sindirim bozukluğudur. Sfinkter isimli bu kas halkası yiyeceklerin mideden çıkmasını ve yemek borusuna geri gitmesini engeller.

Bu hastalığa sahip olan kişide sfinkter kası görevini yerine getiremez, zayıflar ve kapanamaz. Bunun sonucu olarak yemek ve mide asitlerinin yemek borusuna geri akmasına (reflü) neden olur. Yemek borusu iç zarı (Özofagus mukozası) oluşan asitler yüzünden tahriş olur ve iltihaplanabilir. Bu durumda kalp krizini taklit eden bir göğüs ağrısı, mide yanması, ağızda ekşi bir tat veya öksürüğe neden olabilir.

Mide Reflüsü Tedavisi Ne Zaman Gerekebilir?

Mide Reflü Tedavisi, yemek borusu, mide ve göğüste şiddetli-kronik yanma ve devamında ağrı şikayetleri olan kişiler için uygulanır.

Aşağıdaki yöntemler başarılı olmaz ise mide reflü ameliyatı önerilir.

 • Yemek porsiyonlarının küçültülmesi
 • Kişi kilolu ise kilo vermeye başlaması
 • Alkol ve sigarayı bırakması
 • Asidik gıdalardan uzaklaşma
 • Yemek sonraları uzanma, kestirme veya uyumaktan kaçınma
 • Daha yüksek ve konforlu yatak başlığı seçimi
 • Midede oluşan asidi azalmak için ilaç kullanımı

Bir çok insan doğal olarak sfinkter kası sorunları veya reflü ile doğarlar. Kronik olarak nükseden bu durum kişiyi küçük yaşlardan itibaren etkiler. Yetişkinlerde ise Mide Reflü Sorunları baharatlı ve yağlı yiyecek tercihleri, vücudu rahatsız eden dar giysiler, alkol ve sigara kullanımı ve en önemlisi aşırı kilo (obezite) yüzünden kötüleşebilir. Son olarak Mide Fıtığı da reflü oluşmasında aktif rol alabilir.

Mide Reflü Cerrahisi (Nissen fundoplikasyonu) yukarıdaki yöntemler ve ilaç tedavisi başarılı olmadığında tercih edilir. Yemek borusu iç zarı dibinde etkili ve sıkı bir kapak mekanizması oluşturarak reflüyü düzelten minimal invaziv bir işlemdir. Tedavi edilmezse, kronik reflü, özofagus ülseri, kanama veya yemek borusunun zedelenmesi gibi komplikasyonlara neden olabilir.

Mide Reflüsü İstanbul

Laparoskopik Mide Reflü Ameliyatları profesyonel cerrahi işlemlerdir. Operasyonlarda Mide Reflü Tedavisi Yapan Doktor ve Ekibin uzmanlığı çok önemlidir.

Biomy Health’in alanlarında uzman deneyimli mide reflü ameliyatı yapan doktorlar  ile başarılı operasyonlar gerçekleştirmektedir. 20 yıllık tecrübe ve birikim ile hastalarımızın yaşam kalitesine artı değerler ilave etmek en büyük mutluluğumuz.

Siz de profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilir, mide reflüsü tedavisi hakkında bilgi taleplerinizi uzmanlarımız cevaplamaktan mutluluk duyacaklardır.

Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Biomy Health İle Mide Reflü Cerrahisi ve Tedavileri Uzman Doktorlar Eşliğinde Alabilirsiniz. Obezite Merkezimiz İstanbul Avrupa Yakası Şişli’de.

Sıkça Sorulan Sorular
 • Biomy Health Obezite Tedavi Merkezi
 • Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi, Keskinkalem Sok, Hiç Apt. No:27/8, Kat:3 Şişli, İstanbul-Türkiye
 • +90 212 709 85 45
 • +90 212 343 13 10
 • info[at]biomyhealth.com
2021©copyright tbn web