Mide Botoksu

Mide Botoksu Uygulaması İle Ameliyat ve Anestezi Olmadan Kilo Vermeye Başlayın.

Kulağa garip gelebilir ama gerçek bir uygulama! Artık mide içinde botoks yapılabiliyor ve kilo vermeniz sağlanıyor. Profesyonel ve etkili bir kilo kaybı tedavisi olan Mide Botoksu İstanbul Merkezimizde ve yaygın olarak yapılıyor.

Mide Botoksu Tedavisi

Tüm dünyada en trend zayıflama uygulaması olan etkili bir endoskopik işlemdir. Halihazırda plastik ve kozmetik cerrahi alanında kırışıklık veya yaşlılık belirtilerine karşı koymak için kullanılan botoks uygulamaları artık kilo verme tedavilerinde de kullanılmaya başlamıştır.

Tıbbi teknolojilerdeki gelişmeler ışığında ve uzun yıllar süren araştırmalar sonucunda uzmanlar, mideye botoks işleminin mide kasına uygulanması (enjekte edilmesi) ile hastanın kilo kaybına yardımcı olabileceğini keşfettiler. Halihazırda tüm Dünyada kullanılan ve pratik bir işlem olarak tercih edilen bu uygulama ile kilo verme süreci kontrol altına alınır ve gözlemlenir.

Hadi Bu Popüler Tedaviyi Tanıyalım

Mide Botoksu Uygulaması

Mide kaslarının geçici olarak gevşemesini sağlaması için özel bir sıvı enjekte edilir. Bu işlem sayesinde midenin beslenme anında veya sonrasında daha az hareket etmesi ve boşalmasının gecikmesi temin edilmiş olur. Normalde midenin boş kalmasıyla açlık hormonu olan Ghrelin salınımı artar ve kişi kendisini aç hissederek mideyi doldurma yoluna gider.

Botoks uygulanması ile midenin boşalması geciktirilerek midenin boş kalması ötelenir ve adı geçen hormon az salınarak daha az aç hissedilir. Bu esnada yapılan düşük kalorili beslenme ve hareket arttırılması ile etkili kilo verimi sağlanır. Ayrıca Mide Botoksu ile midenin tekrar tekrar genişlemesi kısıtlanır. Bu şekilde kişi çok az yemek ile kendini daha tok hisseder ve yiyeceklerin sindirim süresi de uzar. Bu süreç devam ederken daha az yemek yenileceği için kilo kayıpları da daha hızlı yaşanır.

Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

Oral yoldan mideye doğru bir endoskopik uygulama ile mide kasına botoks enjekte edilir ve mide kası hareketleri takip edilir. İşlem ameliyatsız olması nedeniyle cazip, endoskopi yapılırken uyuyor olmanız nedeniyle ağrısız ve komplikasyon gelişim oranı yok denecek kadar azdır. Bu işlem yaklaşık 20 dakika süren basit bir işlemdir. Genellikle 7-10 gün sonra etkileri deneyimlenir ve etkileri 3-6 aya kadar sürmektedir.

Zayıflamak İçin Mide Botoks İşlemi

kilo vermenize yardımcı olan bir uygulamadır. Kilo kaybı ile yenilenen metabolizmanız sayesinde obezitenin neden olduğu hastalıklardan da korunursunuz.

  • Yüksek tansiyon
  • Kalp hastalıkları
  • Uyku apnesi
  • Karaciğer yağlanması
  • Tip II Diyabet

Mideye Botoks Tedavisi: Tüm hastalar için uygun olmayabilir, eğer öğünlerinizi “açlık hissi” ile alıyorsanız bu tedavi yöntemi sizin için uygundur. Ancak acıkmadan yemek yiyorsanız ve abur cubur çok atıştırıyorsanız bu işlem ne yazık ki size uygun bir işlem değil. Çünkü bu işlemle mide hacmi azaltılmadığından ağızdan geçen her şey mideye girecektir. Mideye giren de bağırsaklardan emileceği ve vücuda bir şekilde katılacağı için kalori kısıtlaması gerçekleşemeyecektir.

Mide Botoksu İle Kaç Kilo Verilir?

Bu Tedavi ile 4-15 kilo arasında kilo vermek mümkündür. Kalıcı sonuçlar elde edilecekse, bu işlem sırasında sadece sağlıklı yiyecekler yemeniz tavsiye edilir. Aktif bir yaşam tarzı ve düzenli egzersizler ile takip daha iyi ve tatmin edici sonuçlar yaratacaktır.

Mevcut tedavilerden alınan genel sonuçlara göre mide botoksu sonrası altı ay boyunca vücut ağırlığının yaklaşık %7 ile %15'i kilo kaybı gerçekleşmesi beklenir. Süreç tamamen size bağlı olduğu için spor ve egzersizlerle kilo verme sürecini kontrol altında tutabilirsiniz.

Mide Botoksu İstanbul

Mide Botoksu Tedavisi, anestezi olmadan uygulanan yeni ve trend bir uygulamadır. Biomy Health, alanlarında uzman mide botoksu doktorları ile bu süreçte siz değerli hastalarımızın yanında. En modern hastaneler ve klinikler tercih edilerek yapılan operasyonlarda %100 hasta memnuniyeti sağlanması hedeflenir. Ünlü obezite doktoru ve genel cerrahi uzmanı değerli hocamız: Prof. Dr. Cemalettin CAMCI ve uzman ekibi ile fazla kilolarınıza acısız ve ameliyatsız veda edin.

Mide botoksu tedavisi ve uygulamaları hakkında bilgi almak için uzmanlarımız ile görüşebilir, Blog yazılarımızı inceleyerek bu tedavi yöntemi hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Biomy Health, Obezite Tedavi Merkezi ile Mideye Botoks Tedavisi İstanbul'da. Kilo Vermeye Başlamak İçin Bizimle İletişime Geçin.

  • Biomy Health, Obezite Tedavi Merkezi
  • Ataköy 7.8.9.10. Kısım Mah. E5 Yanyol Cad. Bakırköy, Nef 22 A Blok Kat:5 No:78 İstanbul / Türkiye
  • +90 212 843 84 78
  • +90 212 843 84 78
  • info[@]biomyhealth.com
2024©copyright tbn web