TR

Mide Botoksu

En Trend Kilo Verme Tedavisi Mide Botoksu İstanbul Merkezimizde

Mide Botoksu; Kulağa garip gelebilir ama gerçek bir uygulama! Artık mide içinde botoks yapılabiliyor ve kilo vermeniz sağlanıyor. Profesyonel ve etkili bir kilo verme tedavisi sizinle.

Mide Botoksu Tedavisi, tüm dünyada en trend zayıflama uygulaması olan etkili bir endoskopik işlemdir. Halihazırda plastik ve kozmetik cerrahi alanında kırışıklık veya yaşlılık belirtilerine karşı koymak için kullanılan botoks uygulamaları artık kilo verme tedavilerinde de kullanılmaya başlamıştır.

Tıbbi teknolojilerdeki gelişmeler ışığında ve uzun yıllar süren araştırmalar sonucunda uzmanlar, botoks işleminin mide kasına uygulanması (enjekte edilmesi) ile hastanın kilo kaybına yardımcı olabileceğini keşfettiler. Halihazırda tüm Dünyada kullanılan ve pratik bir işlem olarak tercih edilen bu uygulama ile kilo verme süreci kontrol altına alınır ve gözlemlenir.

Hadi Bu Popüler Tedaviyi Tanıyalım

Mide Botoksu Uygulaması; mide kaslarının geçici olarak gevşemesini sağlaması için özel bir sıvı enjekte edilir. Bu işlem sayesinde midenin beslenme anında veya sonrasında daha az hareket etmesi ve boşalmasının gecikmesi temin edilmiş olur. Normalde midenin boş kalmasıyla açlık hormonu olan Ghrelin salınımı artar ve kişi kendisini aç hissederek mideyi doldurma yoluna gider.

Botoks uygulanması ile midenin boşalması geciktirilerek midenin boş kalması ötelenir ve adı geçen hormon az salınarak daha az aç hissedilir. Bu esnada yapılan düşük kalorili beslenme ve hareket arttırılması ile etkili kilo verimi sağlanır.

Ayrıca Mide Botoksu ile midenin tekrar tekrar genişlemesi kısıtlanır. Bu şekilde kişi çok az yemek ile kendini daha tok hisseder ve yiyeceklerin sindirim süresi de uzar. Bu süreç devam ederken daha az yemek yenileceği için kilo kayıpları da daha hızlı yaşanır.

Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

Mide botoksu yapan doktorlar, genelde rutin olan bu prosedürü izler;

Oral yoldan mideye doğru bir endoskopik uygulama ile mide kasına botoks enjekte edilir ve mide kası hareketleri takip edilir. İşlem ameliyatsız olması nedeniyle cazip, endoskopi yapılırken uyuyor olmanız nedeniyle ağrısız ve komplikasyon gelişim oranı yok denecek kadar azdır. Bu işlem yaklaşık 20 dakika süren basit bir işlemdir. Genellikle 7-10 gün sonra etkileri deneyimlenir ve etkileri 3-6 aya kadar sürmektedir.

Zayıflamak İçin Mide Botoks İşlemi; kilo vermenize yardımcı olan bir uygulamadır. Kilo kaybı ile yenilenen metabolizmanız sayesinde obezitenin neden olduğu hastalıklardan da korunursunuz.

  • Yüksek tansiyon
  • Kalp hastalıkları
  • Uyku apnesi
  • Karaciğer yağlanması
  • Tip II Diyabet

Mideye Botoks Tedavisi; Tüm hastalar için uygun olmayabilir, eğer öğünlerinizi “açlık hissi” ile alıyorsanız bu tedavi yöntemi sizin için uygundur. Ancak acıkmadan yemek yiyorsanız ve abur cubur çok atıştırıyorsanız bu işlem ne yazık ki size uygun bir işlem değil.

Çünkü bu işlemle mide hacmi azaltılmadığından ağızdan geçen her şey mideye girecektir. Mideye giren de bağırsaklardan emileceği ve vücuda bir şekilde katılacağı için kalori kısıtlaması gerçekleşemeyecektir.

Mide Botoksu İle Kaç Kilo Verilir?

Bu Tedavi ile 4-15 kilo arasında kilo vermek mümkündür. Kalıcı sonuçlar elde edilecekse, bu işlem sırasında sadece sağlıklı yiyecekler yemeniz tavsiye edilir. Aktif bir yaşam tarzı ve düzenli egzersizler ile takip daha iyi ve tatmin edici sonuçlar yaratacaktır.

Mevcut tedavilerden alınan genel sonuçlara göre mide botoksu sonrası altı ay boyunca vücut ağırlığının yaklaşık %7 ile %15'i kilo kaybı gerçekleşmesi beklenir. Süreç tamamen size bağlı olduğu için spor ve egzersizlerle kilo verme sürecini kontrol altında tutabilirsiniz.

"Mide Botoksu İle Eşsiz Bir Görünüme Sahip Olabilirsiniz" blog yazımız için tıklayınız.

Mide Botoksu İstanbul

Mide Botoksu Tedavisi; yeni ve trend bir uygulamadır. Biomy Health, alanlarında uzman mide botoksu doktorları ile bu süreçte siz değerli hastalarımızın yanında. En modern hastaneler ve klinikler tercih edilerek yapılan operasyonlarda %100 hasta memnuniyeti esas alınarak, Ünlü obezite doktoru ve genel cerrahi uzmanı değerli hocamız; Prof. Dr. Cemalettin CAMCI ve uzman ekibi ile sizde yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

Mide botoksu tedavisi ve uygulamaları hakkında bilgi almak için İstanbul'daki merkezimizi ziyaret edebilir uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Biomy Health, Obezite Tedavi Merkezi İstanbul, Türkiye'de Hizmet Vermektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Mide botoksu midenin içine endoskopik olarak botulinum toksininin uygun dozlarda zerk edilmesi sonucunda midenin geçici süreyle (yaklaşık 6 ay) felç edilmesi işlemidir. Botoks bilindiği üzere estetisyenler tarafından yüzdeki ve/veya vücudumuzdaki herhangi bölgedeki cildin elastikiyetini kaybetmesi halinde cilt altı kaslarının kasılmasını engelleyerek o bölgedeki cildin daha diri ve gergin durmasının sağlanması için yapılagelen bir işlemdir. Aynı şekilde midenin çalışması geciktirilerek mide boşalması uzatılır ve açlık hissi ötelenir. Böylece kişinin az yemesi sağlanır. 

Mide botoksu acıkma hissini geciktirdiği için eğer kişi acıkarak yemeğe oturmuyorsa önüne geleni atıştırmalık yiyorsa takdir edersiniz ki botoks da yapsanız ne yaparsanız yapın bu kişinin yemesine engel olamazsınız. Yani burada şart kişinin acıkması neticesinde yemeğe oturması ve vücudunu dinleyip hızlıca yemek yememesi ve doygunluğu hissettiği zaman da sofradan kalkmasını bilmesi gerekir. Aksi takdirde yapılan işlemin hiçbir faydası olmaz. Çünkü hacim olarak mide aynı büyüklükte olduğu için yenilen her gıdanın da vücuda kabul edilmesi söz konusu olacağı için kişinin az yemesi temin edilemedikçe kilo kaybı da söz konusu olamayacaktır.    

Cerrahi işlemler de dahil olmak üzere tüm kilo verimini amaçlayan işlemler takdir edersiniz ki “sihirli değnek” değiller. Dokundurduğumuzda hiç kimse film artisti olmuyor olmayacak da. İllaki bir çabayı gerektirir. Mide botoksu uygulanan kişilerde de ciddi bir hayat tarzı değişikliği yapılmadığı sürece kalıcı olması mümkün değildir. Dolayısıyla diyet yapılmalı ve hareket arttırılıp yağ yakımına olanak sağlanmalıdır. 

Mide botoksunun süresi ortalama 6 aydır. Ancak Beynin yeni kiloya adapte olması için ikinci belki de üçüncü altı aya ihtiyaç olacaktır. Yani midesine botoks yaptıracak olan kişi hayat tarzı değişikliğini hayatına KALICI OLARAK adapte edemediği sürece ikinci belki de üçüncü kez işlemin yenilenmesini göze almalıdır. Ancak o zaman başarıyı elde etmiş olacaktır. 

Mide balonunda ise midenizin içini dolduran uzun süre dayanıklı (6-12 ay) çoğunlukla silikon yapıda balon endoskopik olarak yerleştirilir. Az miktarda gıda ile doygunluğun sağlanması burada amaçtır. Yine mide botoks işleminde olduğu gibi kişinin kendini dinlemesi, açlık hissinin oluşması ile yemek yemesi ve bu yemeği yavaş tüketerek tokluk hissini hissettiği anda yemek alımını durdurması önemlidir. Botoksta midenin boşalması geciktirilirken mide balonunda midenin tamamen boş olması engellenerek açlık hormonu “ghrelin” in salgılanmasının ötelenmesi amaçlanır. Böylece açlık hissi en aza indirilmiş olur.  

2020©copyright tbn web