Mide Balonu

Mideye Balonu Uygulaması İle Sofistike bir Zayıflama Deneyimi Sizi Bekliyor. Açlık Hissine Veda Edin.

Biomy Health İle İstanbul’da Mide Balonu Uygulaması Prof. Dr. Cemalettin CAMCI ve uzman ekibi tarafından yüksek standartlarda ve titizlikle yapılmaktadır. Sağlığınız bizim için değerli. Operasyon öncesi güven ve sonrasında da memnuniyet öncelikli hedefimiz. Şimdi isterseniz bu etkili tedaviyi biraz daha detaylı öğrenelim.

Mide Balonu Nedir?

Mide Balonu İle ameliyatsız, neştersiz kendinizi her zaman tok hissedeceğiniz ve hızla kilo vereceğiniz mükemmel bir zayıflama yöntemidir. Mide Balonu Tedavisi, mide içine silikon balon yerleştirmeyi içeren bir kilo verme prosedürüdür. İşlem mideye endoskopik olarak takılan balon ile yiyebileceğiniz miktarı sınırlandırır ve daha tok hissetmenizi sağlayarak açlık hissini azaltır. Bu sayede kilo verme süreci başlar. 

Mideye balon tedavisindeki genel amaç: mide kapasitesini küçültmek ve kişinin az miktarda yemesini sağlayarak doygunluğa çabuk ulaşmasını sağlamaktır. Midenin içinde devamlı şişik pozisyonda bir cisim ve kapladığı hacim nedeniyle çok az bir yemek ile doygunluğa hızlı bir şekilde ulaşmak hedeflenir. Zayıflamak için mideye balon takılması kilo vermenize yardımcı olan bir endoskopik bir işlemdir. Bu sayede kilo kaybı yaşayarak sağlığınıza tekrar kavuşabilir ve potansiyel hastalıklardan da korunmuş olursunuz.

Özellikle;

 • Yüksek tansiyon
 • Kalp hastalıkları
 • Uyku apnesi
 • Karaciğer yağlanması
 • Tip 2 diyabet

Mide Balonu Ameliyatı

Sağlık durumu ve yapılacak olan muayeneler neticesinde hastanın operasyona uygun görülmesi ile yapılır. Bu noktada, mide balonu doktoru süreci ve hastanın durumunu değerlendirir. Eğer kişi için bu ameliyat fayda sağlayacaksa ve normal hayatına dönüşte bir sorun oluşturmayacaksa operasyona onay verilir. İlave olarak yine uygunluk durumuna göre yutulabilir mide balonu tedavisi de hastaya önerilebilir.

Mide Balonu Yaptırmak için genel kriterler;

 • Vücut kitle indeksiniz VKİ>50 ve bariatrik bir operasyona hazırlanıyorsanız.
 • VKİ>26-32 arasında ise ve kilo vermek istiyorsanız.
 • Duygusal yeme bozukluğunuz yok ise.
 • Hayatınızda yenilikler düşünüyorsanız.
 • Daha önce mide veya yemek borusu ameliyatı geçirmediyseniz.

Mide Balonu İle Kaç Kilo Verilir?

Operasyon sonrasında balonun iştahı kontrol eden hormon seviyelerini değiştirmeye başlaması gözlenir. Özellikle hastanın normal yeme alışkanları da hızla değişir ve daha az yeme hissiyatı ve buna bağlı olarak daha hızlı kilo verme süreci başlar. Mevcut Mide Balonu Tedavilerden alınan genel sonuçlara göre mideye balon yerleştirilmesi sonrası altı ay boyunca hastanın vücut ağırlığının yaklaşık %7 ile %15'i kadar kilo kaybı beklenir.

Kaybedilen kilo miktarı diyet ve egzersiz de dahil olmak üzere yaşam tarzı alışkanlıklarınızı ne kadar değiştirebileceğinize bağlıdır. Karar verdiyseniz bu bilgilere dikkat ediniz!

Mide Balonu İstanbul

Zayıflama ve ya kilo verme amacıyla mideye balon tedavilerini tercih edecekseniz; Alanlarında uzman mide balonu doktorları ile bu süreci başlatın. Deneyimli Mide Balonu Tedavisi Yapan Doktorumuz; Prof. Dr. Cemalettin CAMCI ve Uzman ekibi ile sizleri sağlığınıza kavuşturmak için en modern teknolojiler, bilgi ve birikimleri ile yanınızda.

Biomy Health'in kullandığı yeni tedavi yöntemleri sayesinde artık 1 yıla kadar mideye takılan balonun kullanımını sağlanıyor ve özel ilaç tedavileri ile sağlığınıza hızlı bir şekilde kavuşmanızı sağlıyoruz. 20 yıldır ciddi ameliyatlara ev sahipliği yapmış, başarılı operasyonlar ile hastalarımızı sağlığına kavuşturmuş olan Biomy Health ile sizde başarabilirsiniz.  

Size yardımcı olmak için buradayız. Mide Balonu Tedavisi hakkında tüm merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sorabilirsiniz. Sizin için faydalı olabilecek Blog yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Açlık Hissine Veda Edin. Eşsiz Bir Zayıflama Deneyimi ve Sofistike Bir Uygulama. Biomy Health'in En İyi Uzman Doktorları İle İstanbul Obezite Merkezimizde.

 • Biomy Health, Obezite Tedavi Merkezi
 • Ataköy 7.8.9.10. Kısım Mah. E5 Yanyol Cad. Bakırköy, Nef 22 A Blok Kat:5 No:78 İstanbul / Türkiye
 • +90 212 843 84 78
 • +90 212 843 84 78
 • info[@]biomyhealth.com
2024©copyright tbn web