TR

Mide Balonu

En İyi Doktorlar İle Mideye Balon Tedavisi ve Uygulaması İstanbul’da

Mide Balonu; Ameliyatsız, Neştersiz Kendinizi Her zaman Tok Hissedeceğiniz ve Hızla Kilo Vereceğiniz Mükemmel Bir Uygulama.

Mide Balonu Tedavisi; mide içine silikon balon yerleştirmeyi içeren bir kilo verme prosedürüdür. İşlem mideye endoskopik olarak takılan balon ile yiyebileceğiniz miktarı sınırlandırır ve daha tok hissetmenizi sağlayarak açlık hissini azaltır. Bu sayede kilo verme süreci başlar. 

Mideye balon tedavisindeki genel amaçmide kapasitesini küçültmek ve kişinin az miktarda yemesini sağlayarak doygunluğa çabuk ulaşmasını sağlamaktır. Midenin içinde devamlı şişik pozisyonda bir cisim ve kapladığı hacim nedeniyle çok az bir yemek ile doygunluğa hızlı bir şekilde ulaşmak hedeflenir. Zayıflamak için mideye balon takılması kilo vermenize yardımcı olan bir endoskopik bir işlemdir. Bu sayede kilo kaybı yaşayarak sağlığınıza tekrar kavuşabilir ve potansiyel hastalıklardan da korunmuş olursunuz.

Özellikle;

  • Yüksek tansiyon
  • Kalp hastalıkları
  • Uyku apnesi
  • Karaciğer yağlanması
  • Tip 2 diyabet

Mideye Balonu Ameliyatı; Sağlık durumu ve yapılacak olan muayeneler neticesinde hastanın operasyona uygun görülmesi ile yapılır. Bu noktada, mide balonu doktoru süreci ve hastanın durumunu değerlendirir. Eğer kişi için bu ameliyat fayda sağlayacaksa ve normal hayatına dönüşte bir sorun oluşturmayacaksa operasyona onay verilir.

Mide Balonu Yaptırmak için genel kriterler;

  • Vücut kitle indeksiniz VKİ >50 ve bariatrik bir operasyona hazırlanıyorsanız.
  • VKİ >26-32 arasında ise ve kilo vermek istiyorsanız.
  • Duygusal yeme bozukluğunuz yok ise.
  • Hayatınızda yenilikler düşünüyorsanız.
  • Daha önce mide veya yemek borusu ameliyatı geçirmediyseniz.

Mide Balonu İle Kaç Kilo Verilir?

Operasyon sonrasında balonun iştahı kontrol eden hormon seviyelerini değiştirmeye başlaması gözlenir. Özellikle hastanın normal yeme alışkanları da hızla değişir ve daha az yeme hissiyatı ve buna bağlı olarak daha hızlı kilo verme süreci başlar. Mevcut Mide Balonu Tedavilerden alınan genel sonuçlara göre mideye balon yerleştirilmesinden sonraki altı ay boyunca hastanın vücut ağırlığının yaklaşık %7 ile %15'i kadar kilo kaybı beklenir.

Kaybedilen kilo miktarı diyet ve egzersiz de dahil olmak üzere yaşam tarzı alışkanlıklarınızı ne kadar değiştirebileceğinize bağlıdır.

Yutulabilir Mide Balonu Uygulaması

Elipse Yutulabilir Mide Balonu; Klasik mide balonu tedavisine göre daha hızlı ve herhangi bir endoskopik işlem gerektirmeyen son yılların popüler bir tedavi yöntemidir. Cerrahi müdahale olmaksızın kısa sürede kilo verme düşünceniz varsa yenilikçi bir çözüm arayışı içindeyseniz bu uygulama tam size göre. Normal mide balonu tedavisinde olduğu gibi temel amacı; midede yer kaplayan bir hacim olması ve tokluk hissi ile kilo verme. En belirgin farkı ise; bir kapsül (hap) şeklinde yutulması ve 15-20 dk içinde tedavinin sonlandırılmasıdır. 

Obezite Tedavilerine alternatif olarak geliştirilen Yutulabilir Mide Balonu daha basit ve güvenlidir. Daha detaylı bilgi için uzmanlarımızla temasa geçebilirsiniz.

Uzmanlarımız tarafından hazırlanmış "mide balonu uygulamalarını" içeren Blog yazımıza göz atabilirsiniz.

Mide Balonu Tedavisi İstanbul

Karar verdiyseniz bu bilgilere dikkat ediniz!

Zayıflama ve ya kilo verme amacıyla mideye balon tedavilerini tercih edecekseniz; Alanlarında uzman mide balonu doktorları ile bu süreci başlatın. Deneyimli Mide Balonu Tedavisi Yapan Doktorumuz; Prof. Dr. Cemalettin CAMCI ve Uzman ekibi ile sizleri sağlığınıza kavuşturmak için en modern teknolojiler, bilgi ve birikimleri ile yanınızda.

Biomy Health'in kullandığı yeni tedavi yöntemleri sayesinde artık 1 yıla kadar mideye takılan balonun kullanımını sağlanıyor ve özel ilaç tedavileri ile sağlığınız hızlı bir biçimde kavuşmanızı sağlıyoruz. 20 yıldır ciddi ameliyatlara ev sahipliği yapmış, başarılı operasyonlar ile hastalarımızı sağlığına kavuşturmuş olan Biomy Health ile sizde başarabilirsiniz.  

Size yardımcı olmak için buradayız. Mide Balonu Tedavisi hakkında tüm merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Biomy Health, Obezite Tedavi Merkezi İstanbul, Türkiye'de Hizmet Vermektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Mide balonunda ise midenizin içini dolduran uzun süre dayanıklı (6-12 ay) çoğunlukla silikon yapıda balon endoskopik olarak yerleştirilir. Az miktarda gıda ile doygunluğun sağlanması burada amaçtır. Yine mide botoks işleminde olduğu gibi kişinin kendini dinlemesi, açlık hissinin oluşması ile yemek yemesi ve bu yemeği yavaş tüketerek tokluk hissini hissettiği anda yemek alımını durdurması önemlidir. Botoks ta midenin boşalması geciktirilirken mide balonunda midenin tamamen boş olması engellenerek açlık hormonu “ghrelin” in salgılanmasının ötelenmesi amaçlanır. Böylece açlık hissi en aza indirilmiş olur.  

Mide balonu her ne kadar inert yani sorunsuz materyallerden yapılsa da bazı kişilerde yabancı cisim reaksiyonuna sebep olabilir. Bu olduğu durumlarda mide bunu refleks olarak vücuttan atmaya çalışır. Yani bulantı kusmayı uyarır. Böyle bir durum oluştuğunda 1-2 gün vücudun “alışması” için beklenir. Devam etmesi halinde de balonun yeniden çıkarılması gerekebilir. 

Eğer midede yabancı cisim reaksiyonu oluşacak olursa ve devamlı bulantı kusmayı uyarması durumunda balonun geri çıkarılmasından başka çare yoktur. O zaman balon için yapılmış olan harcama çöpe gitmiş olacaktır. 

Mide balonu ilk çıktığında 3-4 ay midede kalabiliyordu. Teknolojinin gelişmesiyle ve materyalin daha az reaksiyon yapan silikondan yapılmasıyla 6 ay süreli ve 12 ay süreli balonlar piyasada mevcut. Biz de ekibimizle 12 aylık balonu tercih ediyoruz. Ancak bazı hastalarımız 6 aylık balonu tercih edip uyum sağlayıp sağlayamama durumuna göre karar vermek isteyebiliyorlar. 

Kilo verme ve kalıcı olmasını sağlayabilme amacına uygun olarak 12 aylık balonu tercih etmek akıllıca olacaktır. Ancak aşırı kilolu olup ameliyat için ön basamak olarak bir miktar kilo vermek amaçlı 6 aylık balon da tercih edilebilmektedir. Yani tamamen kişinin özelinde değerlendirilmesi gerekli bir konudur bu durum. 

Her iki uygulama da endoskopik olarak yapılmaktadır. 25-30 dk sürmektedir. Bu işlemler yapılırken uyutuluyorsunuz. Dolayısıyla herhangi bir ağrı/zorluk yaşamıyorsunuz. 1-2 saat hastanede kaldıktan sonra normal günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz.  

2020©copyright tbn web