TR
SIKÇA SORULAN SORULAR

Obezite ve Tedavileri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Obezite merkezimiz, hasta yaklaşımlarımız ve obezite tedavi yöntemleri farkları gibi merak ettiğiniz tüm soru ve cevapları bu bölümde bulabilirsiniz.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Biomy Health, obezite tedavileri ve Cerrahi uygulamaları sonrasında uzmanlar eşliğinde takip ve bakım hizmetleri sunar. Obezite ile mücadelenizde sınırsız profesyonel destek alırsınız. Bu sayede yaşam kalitenizden ödün vermeden sağlığınıza kavuşabilirsiniz. %100 hasta memnuniyeti esaslı: Türkiye’nin en ünlü obezite doktoru ve genel cerrahi uzmanı Prof. Dr. Cemalettin CAMCI ve profesyonel ekibi ile sizi tekrar sağlığınıza kavuşturmakta kararlıyız. Biomy Health Obezite Merkezi İstanbul'da hizmetlerine devam etmektedir.

Mide balonu tedavisinde midenizin içini dolduran uzun süre dayanıklı (6-12 ay) çoğunlukla silikon yapıda balon endoskopik olarak yerleştirilir. Az miktarda gıda ile doygunluğun sağlanması burada amaçtır. Yine mide botoks işleminde olduğu gibi kişinin kendini dinlemesi, açlık hissinin oluşması ile yemek yemesi ve bu yemeği yavaş tüketerek tokluk hissini hissettiği anda yemek alımını durdurması önemlidir. Mide botoksu uygulamasında ise midenin boşalması geciktirilirken mide balonunda midenin tamamen boş olması engellenerek açlık hormonu “ghrelin” in salgılanmasının ötelenmesi amaçlanır. Böylece açlık hissi en aza indirilmiş olur. 

  • Biomy Health, Obezite Tedavi Merkezi
  • Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi, Keskinkalem Sok, Hiç Apt. No:27/8, Kat:3 Şişli, İstanbul-Türkiye
  • +90 212 709 85 45
  • +90 212 343 13 10
  • info[at]biomyhealth.com
Biomy Health bir İST Cerrahi Dan. Hiz. Tic. Ltd. Şti. Markasıdır.
2021©copyright tbn web