TR

Obezite Tedavisinde Hastane ve Kliniklerin Önemi

Obezite Tedavisi Yapan Hastaneler İstanbul

12-09-2020

Obezite Tedavilerinde Hastaneler, Klinikler ve Merkezlerin Uyguladığı Yöntemler 

Obezite, vücudun aşırı yağ depolaması sonucu oluşan karmaşık bir hastalıktır. Neden olabileceği bir çok hastalık vardır. Bunların başında diyabet, kalp hastalıkları, yüksek tansiyon ve bazı kanser türlerine neden olabilir. Bu yüzden obezite, ciddi hastalık ve sağlık sorunları riski oluşturan günümüzdeki en yaygın tıbbi bir sorundur.

Obezite ile mücadele iradeye bağlı olarak bireysel olarak mümkün gibi görünse de bazı tiplerinde profesyonel olarak destek almanız gerekebilir. Bu noktada; İstanbul'da Obezite tedavisi yapan hastaneler, klinikler ve alanında uzman obezite doktorları bu mücadelenizde size yardımcı olacaktır. 

Obezite Tedavisi; öncelikle bireyin obeziteyi tanıması ve kabullenmesi için çok önemlidir. Hastaya birden fazla tedavi seçeneği sunulabilir, avantajları dezavanatajları üzerinde konuşularak tedaviye başlanır. 

Genelde obezite tedavisi yapan hastaneler; aşağıdaki kilo verme tedavilerini hastalarına sunar.

Metabolik Cerrahi; Şeker Hastalığı ve Tip 2 Diyabet ameliyatları gibi çeşitli metabolik hastalıkların tedavisinde kullanılan cerrahi işlemlerin tamamıdır.

Bariatrik Cerrahi; Tüp Mide Ameliyatı, Mide By-Pass, Mide Kelepçesi, Mide Küçültme gibi uygulamalarının geneline verilen isimdir.

Mide Botoksu Tedavisi; Plastik cerrahide kullanılan botoks işleminin mide kasına uygulanması ile geliştirilen popüler bir tedavi şeklidir. Amaç mide kasının büzüşme döngüsüne müdahale ederek açlık-tokluk hissini kontrol altına alarak kilo kaybına yardımcı olmaktır.

Mide Balonu Tedavisi; Mide balonu tedavisi, mideye silikon balon yerleştirilerek yiyecek miktarının sınırlandırılmasını içeren bir kilo verme tedavisidir. İşlem sayesinde tokluk hissetme ve daha az yemek yeme ihtiyacı oluşur.

Mide Reflü Cerrahisi; Son yıllarda obezite ile artış gösteren mide reflü bir sindirim bozukluğu hastalığıdır. Yiyeceklerin mideden çıkarak yemek borusuna geri gitmesi ile ortaya çıkar. Tedavi edilmezse midede şiddetli yanma, ekşime gibi yaşam kalitenizi etkileyen birçok rahatsızlık yaşatır.

Hangi tedavinin size uygun olacağını obezite tedavisi yapan doktorlar tarafından hasta ile birlikte belirlenir. Tedavi süresi boyunca etkili bir iletişim operasyonun ve tedavinin başarısını artırır. Bu nedenle Obezite Tedavisi Yapan Yerler olan hastane veya klinik seçimleriniz çok önemlidir.

Biomy Health, profesyonel ve en güncel tedavi yöntemlerini Ünlü obezite doktoru ve genel cerrahi uzmanı; Prof. Dr. Cemalettin CAMCI ve uzman ekibi ile sizlere sunar. İstanbul Avrupa Yakası‘nda 20 yıllık tecrübe, sayısız operasyon ve referanslar ile sağlığınıza tekrar kavuşmanız için çalışıyoruz.

Obezite Artık Kader Değil!

Alanlarında uzman obezite doktorları ile İstanbul’da en modern obezite tedavisi yapan hastaneler ve kliniklerde süreci başlatmak sizin tercihiniz.

Obezite tedavisi mi olmak istiyorsunuz? Alanında tecrübeli obezite doktorlarını mı araştırıyorsunuz? İstanbul’da obezite hastanesi veya obezite kliniği mi arıyorsunuz?

Biomy Health uzmanları sizlere yardımcı olmak için burada. Merak ettiğiniz tüm sorularınız için canlı destek, whatapp ve iletişim formu aracılığı ile bize ulaşın.

İletişim Kanallarımız;

Canlı destek, whatapp ve iletişim formu

Biomy Health, Obezite Tedavi Merkezi İstanbul Avrupa Yakası Şişli’deyiz.

İstanbul'da Obezite Hastaneleri ve Klinikleri Nasıl Çalışır?

2020©copyright tbn web