TR

Obezite Tedavisinde Hastane ve Kliniklerin Önemi

İstanbul'da Obezite Tedavisi Yapan Hastaneler ve Kliniklerin Sunmuş Olduğu Hizmetler

15-11-2020

Obezite Tedavilerinde Hastaneler, Klinikler, Poliklinikler ve Merkezler 

Obezite, vücudun aşırı yağ depolaması sonucu oluşan karmaşık bir hastalıktır. Neden olabileceği bir çok hastalık vardır. Bunların başında diyabet, kalp hastalıkları, yüksek tansiyon ve bazı kanser türlerine neden olabilir. Bu yüzden obezite, ciddi hastalık ve sağlık sorunları riski oluşturan günümüzdeki en yaygın tıbbi bir sorundur.

Obezite ile mücadele iradeye bağlı olarak bireysel olarak mümkün gibi görünse de bazı tiplerinde profesyonel olarak destek almanız gerekebilir. Bu noktada: İstanbul'da Obezite Tedavisi Yapan Devlet Hastaneleri, Özel Hastanelerin Obezite Merkezleri ve Obezite Klinikleri bu mücadelenizde size yardımcı olacaktır. Uzman Obezite Doktorları tercihlerinizle süreci daha da kolaylaştırmak tamamen sizin elinizde.

Obezite Tedavisi; öncelikle bireyin obeziteyi tanıması ve kabullenmesi için çok önemlidir. Hastaya birden fazla tedavi seçeneği sunulabilir, avantajları dezavanatajları üzerinde konuşularak tedaviye başlanır. 

Genelde obezite tedavisi yapan hastaneler; aşağıdaki kilo verme tedavilerini hastalarına sunar.

Metabolik Cerrahi; Şeker Hastalığı ve Tip 2 Diyabet ameliyatları gibi çeşitli metabolik hastalıkların tedavisinde kullanılan cerrahi işlemlerin tamamıdır.

Bariatrik Cerrahi; Tüp Mide Ameliyatı, Mide By-Pass, Mide Kelepçesi, Mide Küçültme gibi uygulamalarının geneline verilen isimdir.

Mide Botoksu Tedavisi; Plastik cerrahide kullanılan botoks işleminin mide kasına uygulanması ile geliştirilen popüler bir tedavi şeklidir. Amaç mide kasının büzüşme döngüsüne müdahale ederek açlık-tokluk hissini kontrol altına alarak kilo kaybına yardımcı olmaktır.

Mide Balonu Tedavisi; Mide balonu tedavisi, mideye silikon balon yerleştirilerek yiyecek miktarının sınırlandırılmasını içeren bir kilo verme tedavisidir. İşlem sayesinde tokluk hissetme ve daha az yemek yeme ihtiyacı oluşur.

Mide Reflü Cerrahisi; Son yıllarda obezite ile artış gösteren mide reflü bir sindirim bozukluğu hastalığıdır. Yiyeceklerin mideden çıkarak yemek borusuna geri gitmesi ile ortaya çıkar. Tedavi edilmezse midede şiddetli yanma, ekşime gibi yaşam kalitenizi etkileyen birçok rahatsızlık yaşatır.

Obezite Artık Kader Değil!

Hangi tedavinin size uygun olacağını obezite tedavisi yapan doktor tarafından birlikte belirlenir. Tedavi süresi boyunca etkili bir iletişim operasyonu tedavinin başarısını artırır. Bu nedenle seçiminizi yapacağınız obezite kliniği veya hastanesi hayati önem taşır.

Obezite tedavisi mi olmak istiyorsunuz? Alanında tecrübeli obezite doktorlarını mı araştırıyorsunuz? İstanbul’da obezite merkezi veya obezite kliniği mi arıyorsunuz?

Biomy Health, profesyonel ve en güncel tedavi yöntemlerini Ünlü obezite doktoru ve genel cerrahi uzmanı, Prof. Dr. Cemalettin CAMCI ve uzman ekibi ile sizlere sunar. İstanbul Avrupa Yakası‘nda 20 yıllık tecrübe, sayısız operasyon ve referanslar ile sağlığınıza tekrar kavuşmanız için çalışıyoruz.

Biomy Health uzmanları sizlere yardımcı olmak için burada. Merak ettiğiniz tüm sorularınız için canlı destek, whatsApp ve iletişim formu aracılığı ile bize ulaşın.

Biomy Health, Profesyonel Obezite Tedavi Merkezi İstanbul, Türkiye'de. Ücretsiz Obezite Analizi İçin Merkezimize Davetlisiniz.

İstanbul'da Hizmet Veren Obezite Hastaneleri & Klinikleri Hakkında

Diğer Bloglar
  • Biomy Health Obezite Tedavi Merkezi
  • Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi, Keskinkalem Sok, Hiç Apt. No:27/8, Kat:3 Şişli, İstanbul-Türkiye
  • +90 212 709 85 45
  • +90 212 343 13 10
  • info[at]biomyhealth.com
2021©copyright tbn web