TR

Obezite Tedavisi ve Obezite Cerrahisi Yöntemleri Arasındaki Farklar

İstanbul’da Obezite Cerrahisi ve Tedavilerini Keşfedin

13-09-2020

Yaşam kalitenizi olumsuz etkileyen fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsunuz ama Obezitenin hangi aşamasında olduğunuzdan haberiniz yok. Her geçen gün sahip olduğunuz sağlık risklerinin sizi nereye doğru götürdüğü ilerde nasıl sorunlara yol açacağını ise düşünmek bile istemiyorsunuz.

Evet modern çağın sinsi hastalığı Obezite den bahsediyoruz. Sinsi diyoruz çünkü farkına varmadan sizi bambaşka bir görünüme, sağlık sorunlarına ve çileli bir yaşam tarzına iter. Özellikle obezite ile mücadele eden insanların içe dönük yaşamları ayrı bir inceleme konusu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu yazımızda Obezite Cerrahisi ve Obezite Tedavisi hakkında değerli bilgiler vermek ve aralarındaki farkları sizlere açıklamaya çalışacağız.

Obezite Tedavi Yöntemlerini 2 ana başlıkta incelemekte yarar görüyoruz.

Obezite Cerrahisi; Ameliyat, anestezi ve cerrahi işlem gerektiren tüm kilo verme tedavileri bu gurupta incelenir.

Bilinen en iyi uygulamalar; Bariatrik Cerrahi ve Metabolik Cerrahi uygulamalarıdır. İçeriklerinde ise Tüp Mide, Mide By-Pass, Mide Küçültme ve Tip 2 Diyabet Şeker Ameliyatları hali hazırda tüm Dünya'da ve Türkiye’de kullanılan cerrahi uygulamalardır.

Obezite Cerrahisi Yöntemleri; hastanın sağlık durumunda anlık yada ileride yaşanması muhtemel risklerin bertaraf edilmesi amacı ile tercih edilir. Kalıcı başarı hedeflenir.

Her tedavinin kendine göre avantajları ve dezavantajları mevcuttur.Tercih edeceğiniz sağlık kuruluşu yada Obezite Merkezi daha detaylı bilgiler verecektir. Obezite Cerrahisi Doktorları tedaviye başlamadan sizin için en uygun seçeneğini belirleyecektir.

Obezite Tedavisi; Genelde ağrısız, operasyonsuz ve basit işlemleri içeren uygulamalardır. Endoskopik uygulamalar bu guruba girer. Tercih edilme nedenleri; hastanın daha hızlı normal hayata dönüşünün gerçekleşmesidir. Başta Mide Balonu Tedavisi olmak üzere Mide Botoksu Tedavisi ve Yutulabilir Mide Balonu en bilinen uygulamalardır.

Diyet;

Haftalık veya aylık olarak, hedeflenen fazla kiloların verilmesi amacıyla Uzman Diyetisyen kontrolünde yapılan tedavidir. Hastanın besin kontrolünün sağlanarak sağlıksız yiyeceklerden uzak durmasını ve yeme-içme alışkanlarının değiştirilmesi hedeflenir. Bu sayede daha disiplinli bir kilo verme süreci başlar.

Diyet planlamasına tam olarak uyulur, yeme-içme alışkanlıkları değişir ve bu durum hastanın yaşam tarzı haline gelirse belirlenen kilolar verilir ve daha sağlık bir yaşam başlar. Bu tedavinin tek olumsuz yönü ise diyet programına uyma ve devam ettirme güçlükleridir.

Spor ve Egzersizler;

Daha çok diyet tedavisine ek olarak tercih edilir. Vücuttaki kalori miktarını azaltmak ve mevcut kiloyu korumak amacı ile yapılır. Hareketsiz bir yaşam beraberinde kiloları da getireceği için spor ve egzersizler hayatımızda her zaman yer almalıdır. Düzenli yapılan egzersizler ile kalp ve solunum rahatsızlıklarının önüne geçerek ileride olması muhtemel sağlık sorunlarının da önüne geçmiş olursunuz.

Obezite Tedavileri; diğer operasyonlara göre daha hızlı ve pratik bir yöntemlerdir. Dikkat edilmesi gereken Vücut Kitle Endeksini takip etmek mevcut durumunuzun hangi risk guruplarında olduğunu öğrenmektir.

Obezite kişiden kişiye göre değişkenlik gösteren farklı bir tedavi sürecine sahiptir. Profesyonel bilgileri alabileceğiniz Obezite Merkezimizde, Obezite Tedavisi Yapan Doktorlar sizin için en uygun tedavi bilgisini belirleyeceklerdir.

Vücut Kitle Endeksi (BMI) Hesaplama için ana sayfamızda yer alan (BMI) Hesaplama bölümünü kullanabilirsiniz.

Bilgiler özet ve tavsiye niteliğinde olup Uzman Doktorlarımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Unutmayın! kilo verme tedavileri uzmanlık gerektiren operasyonlardır, alanlarında uzman hekim ve sağlık kuruluşlarını tercih etmek sağlığınız için önemlidir.

Sorularınız mı var? Uzmanlarımız sizin için burada. Canlı destek, whatapp veya iletişim formu aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Biomy Health, Obezite Tedavi Merkezi, Avrupa Yakası Şişli, İstanbul

Obezite Cerrahisi ve Obezite Tedavisi Uygulamaları

2020©copyright tbn web