Obezite Cerrahisi ve Tedavi Yöntemleri Tanıyalım

Obezite İle Olan Mücadelemizde Uyguladığımız Modern Tedavi Yöntemlerini Tanıyalım

11-12-2020

Obezitede Tedavi mi? Yoksa Cerrahi İşlem mi?

Yaşam kalitenizi olumsuz etkileyen fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsunuz ama obezitenin hangi aşamasında olduğunuzdan haberiniz yok. Her geçen gün sahip olduğunuz sağlık risklerinin sizi nereye doğru götürdüğü ilerde nasıl sorunlara yol açacağını ise düşünmek bile istemiyorsunuz. Obezite ile nasıl mücade edebilirim? illa ameliyat mı olmam gerekiyor? Yoksa ameliyatsız tedavi şekli mevcut mu? Bu sorular hep kafanızda bir yer edinmişse o zaman bu yazı tam size göre.

Evet modern çağın sinsi hastalığı Obezite den bahsediyoruz. Sinsi diyoruz çünkü farkına varmadan sizi bambaşka bir görünüme, sağlık sorunlarına ve çileli bir yaşam tarzına iter. Özellikle obezite ile mücadele eden insanların içe dönük yaşamları ayrı bir inceleme konusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yazımızda Obezite Cerrahisi ve Obezite Tedavisi hakkında değerli bilgiler vermek ve aralarındaki farkları sizlere açıklamaya çalışacağız.

Obezite Tedavi Yöntemlerini 2 ana başlıkta incelemekte yarar görüyoruz.

Obezite Cerrahisi

Ameliyat, anestezi ve cerrahi işlem gerektiren tüm kilo verme tedavileri bu gurupta incelenir.

Bilinen en iyi uygulamaları:  Bariatrik Cerrahi ve Metabolik Cerrahi uygulamalarıdır. İçeriklerinde ise Tüp Mide, Mide By-Pass, Mide Küçültme ve Tip 2 Diyabet Şeker Ameliyatları hali hazırda tüm Dünya'da ve Türkiye’de kullanılan cerrahi uygulamalardır.

Obezite Cerrahisi Yöntemleri; hastanın sağlık durumunda anlık ya da ileride yaşanması muhtemel risklerin bertaraf edilmesi amacı ile tercih edilir. Kalıcı başarı hedeflenir. Her tedavinin kendine göre avantajları ve dezavantajları mevcuttur.Tercih edeceğiniz Obezite Merkezi daha detaylı bilgiler vererek, Obezite Cerrahisi Doktorları tedaviye başlamadan sizin için en uygun seçeneğini belirleyecektir.

Obezite Tedavisi

Genelde ağrısız, operasyonsuz ve basit işlemleri içeren uygulamalardır. Endoskopik uygulamalar bu guruba girer. Tercih edilme nedenleri; hastanın daha hızlı normal hayata dönüşünün gerçekleşmesidir. Başta Mide Balonu Tedavisi olmak üzere Mide Botoksu Tedavisi ve Yutulabilir Mide Balonu en bilinen uygulamalardır.

Diyet;

Haftalık veya aylık olarak, hedeflenen fazla kiloların verilmesi amacıyla Uzman Diyetisyen kontrolünde yapılan tedavidir. Hastanın besin kontrolünün sağlanarak sağlıksız yiyeceklerden uzak durmasını ve yeme-içme alışkanlarının değiştirilmesi hedeflenir. Bu sayede daha disiplinli bir kilo verme süreci başlar. Diyet planlamasına tam olarak uyulur, yeme-içme alışkanlıkları değişir ve bu durum hastanın yaşam tarzı haline gelirse belirlenen kilolar verilir ve daha sağlık bir yaşam başlar. Bu tedavinin tek olumsuz yönü ise diyet programına uyma ve devam ettirme güçlükleridir.

Spor ve Egzersizler;

Daha çok diyet tedavisine ek olarak tercih edilir. Vücuttaki kalori miktarını azaltmak ve mevcut kiloyu korumak amacı ile yapılır. Hareketsiz bir yaşam beraberinde kiloları da getireceği için spor ve egzersizler hayatımızda her zaman yer almalıdır. Düzenli yapılan egzersizler ile kalp ve solunum rahatsızlıklarının önüne geçerek ileride olması muhtemel sağlık sorunlarının da önüne geçmiş olursunuz.

Obezite Tedavileri, diğer operasyonlara göre daha hızlı ve pratik bir yöntemlerdir. Dikkat edilmesi gereken Vücut Kitle Endeksini takip etmek mevcut durumunuzun hangi risk gurubunda olduğunu öğrenmektir. Obezite tedavisi kişiden kişiye göre değişkenlik gösteren farklı bir tedavi sürecine sahiptir. Profesyonel bilgileri alabileceğiniz Obezite Merkezimizde, Obezite Tedavisi Yapan Doktorlarımız sizin için en uygun tedavi bilgisini belirleyeceklerdir.

Vücut Kitle Endeksi (BMI) Hesaplama için ana sayfamızda yer alan (BMI) Hesaplama bölümünü kullanabilirsiniz. Bilgiler özet ve tavsiye niteliğinde olup Uzman Doktorlarımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Unutmayın! kilo verme tedavileri uzmanlık gerektiren operasyonlardır, alanlarında uzman hekim ve sağlık kuruluşlarını tercih etmek sağlığınız için önemlidir.

Sorularınız mı var? Uzmanlarımız sizin için burada. Canlı destek, whatapp veya iletişim formu aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Biomy HealthObezite Tedavi MerkeziAvrupa Yakası Şişli, İstanbul'da.

Obezite Cerrahisi ve Obezite Tedavisi Yöntemleri

  • Biomy Health, Obezite Tedavi Merkezi
  • Ataköy 7.8.9.10. Kısım Mah. E5 Yanyol Cad. Bakırköy, Nef 22 A Blok Kat:5 No:78 İstanbul / Türkiye
  • +90 212 843 84 78
  • +90 212 843 84 78
  • info[@]biomyhealth.com
2024©copyright tbn web