Mide Botoksu İle Eşsiz Bir Görünüme Sahip Olabilirsiniz

Kusursuz Kilo Verme Yöntemi Mide Botoksu İle Zayıflamak Farlı Bir Ayrıcalık Olacak.

08-12-2020

Mideye botoks uygulaması ilk bakışta tuhaf gelebilir. Ancak araştırdığınızda bu konuda birçok çalışmanın yapılıp yayınlandığını hatta çalışmaların topluca değerlendirildiği analizlerin (meta-analiz) dahi yapıldığını görebilirsiniz.

Mide Botoksu Tedavisi,  En yeni kilo verme trendlerinden olan bu eşsiz uygulama ile ameliyatsız, ağrısız kilo vermeye başlayabilirsiniz. Mide Botoksu profesyonel bir endoskopik işlemdir. Mide kaslarına enjekte edilen özel sıvı sayesinde kas hareketlerinin belirli bir döngüye girmesi sağlanarak açlık hissinin azalması hedeflenir. Bu sayede daha az yeme isteği ve hızlı kilo kaybı gözlemlenir.

Dikkat edilmesi gereken bu uygulamada: kullanılan malzeme ve kalitesi operasyon için çok önemlidir. Tedavi için tercih edeceğiniz hastaneler ve Klinikler başarıyı belirler ve sonraki sürecin verimli geçmesini sağlar. Mide Botoksu Uygulamasının yeni yeni gündemde olması ve yeterli uzman olmaması nedeniyle İstanbul'da Mide Botoksu Yapan Hastaneler ve Doktorların sayısı çok fazla değildir. Bu Yüzden özellikle  hastane seçimi ne özen göstermeniz faydanıza olacaktır. 

Obezite ile mücadelede kullanılan etkin bir yöntem olan bu işlem için karar verdiyseniz mutlaka alanlarında uzman mide botoksu doktorları ile tedavi sürecini başlatmanızı öneriyoruz. Hiç açlık çekmeden normal yaşantınıza devam edebileceğiniz mucize uygulama Mide Botoksu ile sizde hayal ettiğiniz bedene kavuşabilirsiniz. 

Peki botoks uygulamasının rasyonalitesi nedir?

Etki mekanizması; midenin boşalmasını geciktirmektir Bu sayede boş olan mide Ghrelin dediğimiz açlık hormonunu daha geç salgılar. Normal fizyolojide mide, yenilen gıdaları yoğurup parçalara ayırdıktan sonra ortalama 4-5 saatte boşalır. Boşalması sonrasında Ghrelin salgısı uyarılır ve yeniden yemek yeme refleksi oluşur. Botoks işlemi ile midenin boşalmasının gecikmesi sonucu Ghrelin salgılanmasının ötelenmesi ve 24 saatlik dilimde alınan kalorinin azaltılması mümkün olmaktadır.

Bu sayede aç kalmadan, açlık hissetmeden ve vücut yemek açısından panik durumuna düşmeden kilo vermek olasıdır.

Sık diyet yapan kilolu kişiler iyi bilir ki, düşük kalorili diyet listelerine uyum güçtür. Çünkü alınan gıdalar kişiyi doyurmaz ve yemek yeme ihtiyacı giderilemez. Dolayısıyla kolayca terke edilebilir. Mideye botoks uygulaması işlemi ile bu uyum daha kolay tolere edilebilir hale gelir.

Mideye Botoks Nasıl Uygulanır?

Endoskopi ile (gastroskop) midenin uygun yerlerine uygun dozlarda botulinum toksini verilerek işlem tamamlanır. İşlem ameliyatsız olması nedeniyle cazip, endoskopi yapılırken uyuyor olmanız nedeniyle ağrısız ve komplikasyon gelişim oranı yok denecek kadar azdır.

Mide Botoksu uygulamasında dikkat edilmesi gereken birkaç nokta

Açlık hissiyatı ile yemek yeme dürtüsüne sahipseniz, doğru tedaviyi buldunuz demektir. Çünkü acıkmadan yemek veya sağlıksız besinler tüketme alışkanlığı mide botoksu tedavisi için uygun değildir. Mideye giren tüm besinler sonuç olarak bağırsaklarda bir emilime maruz kalır ve bunun sonucu vücuda kalori girdisi yani kilo girişi oluşur.  

Diğer bir önemli nokta ise;

Mide Botoksu'nun etkinliği ortalama 6 aydır. Altı aydan sonra hisler eski haline dönecek ve acıkma daha erken ortaya çıkmaya başlayacaktır. Ancak biz biliyoruz ki beyin, kilo verdikten sonra o kiloda en az 1 yıl kalma sonucu o kiloyu gerçek kilosu olarak kabul etme eğiliminde olması nedeniyle botoks uygulama işleminin ikinci belki de üçüncü dozunun yapılması göze alınmalıdır.

Aksi halde tek bir sefer yapılan botoksun etkisi geçtikten sonra yeniden eski kiloya beyin sizi getirebilir. Şayet kişi bu altı ay süresince ciddi bir irade ortaya koyup hayat tarzınızı değiştirebilirse ikinci veya üçüncü doza ihtiyaç kalmayabilecektir. Ancak dürüst olmak gerekirse aşırı kilosu olan kişinin iradesinin çok güçlü olmadığı (özellikle kalorisi yüksek pasta börek baklava türü gıdalara karşı) belirgindir.

Sağlığınız için önemli olan bizim içinde önemlidir. Eğer mide botoksu tedavisine karar verdiyseniz, derin bir araştırma yapmanızı ve karşılaştırmalar yaparak Mide botoksu doktoru’nuzu ve hastane-klinik bulmanızı tavsiye ederiz.

İstanbul'da Mide Botoksu Yaptırmak İstermisiniz?

Biomy Health, profesyonel ve en güncel tedavi yöntemlerini, tam donanımlı steril olarak Özel Hastaneler de sizlere sunar. Alanlarında uzman mide botoksu doktorları profesyonel sağlık hizmeti anlayışı ile tedavi olmak için bize ulaşabilirsiniz. 20 yıllık tecrübe ile İstanbul Avrupa Yakası‘nda operasyonlarımıza devam ediyoruz.

Mide Botoksu Uygulaması İle İlgili merak ettiğiniz tüm sorularınız için Biomy Health uzmanlarına danışabilirsiniz.

İletişim Kanallarımız;

Canlı destek, whatapp ve iletişim formu

Biomy Health, Obezite Tedavi Merkezi Lokasyon: İstanbul, Türkiye.

İstanbul'da Mide Botoksu Yapan Yerler (Hastaneler, Klinikler ve Merkezler)

  • Biomy Health, Obezite Tedavi Merkezi
  • Ataköy 7.8.9.10. Kısım Mah. E5 Yanyol Cad. Bakırköy, Nef 22 A Blok Kat:5 No:78 İstanbul / Türkiye
  • +90 212 843 84 78
  • +90 212 843 84 78
  • info[@]biomyhealth.com
2024©copyright tbn web