Mide Balonu Tedavisi ve Uygulama Şekilleri

İstanbul'da Mide Balonu Tedavisi ve Hastaneler

01-12-2020

Mideye endoskopik olarak balon takılma uygulaması uzun yıllardan beri kullanılan bir kilo verme tedavisi yöntemidir. Mide Balonu ile amaç mide kapasitesini küçültmek ve kişinin az besin aşarak erken doyma hissine kavuşmasını sağlamaktır. Midenin içine yerleştirilen şişkin bir balon ile midenin her zaman dolu olması sağlanır ve hastanın daha az yemek yeme isteği oluşması hedeflenir.

Kilo vermek amacıyla Mideye Balon Uygulaması yapılması endoskopik bir işlemdir. Herhangi bir ameliyat süreci içermez. Endoskopi yardımıyla mideye yerleştirilen balon sayesinde kilo verme süreciniz başlar. Önemli olan noktalardan biri balonun kalitesi ve menşeidir. Ucuz veya taklit ürünler yüzünden sağlığınız riske girebilir. Diğer bir hassas nokta ise operasyonu yapılacağı hastaneler veya kliniklerin yeterlilik düzeyleri ve mide balonu yapan dokturunun tecrübesidir.

 

Mide Balonu Nasıl Yapılıyor?

Biomy Health ile, Mide Balonu Tedavisi'ne karar verdikten sonra kullanılacak balonun markası, midede kalış süresinin belirlenmesi ve son olarak tedavi sonrası uzman gözetiminde takip ve uygulamalar ile başarılı bir operasyon gerçekleştirmeniz hedeflenir. Daha önceki yıllarda üretilmiş olan Mide Balonları en fazla 6 ay midede kalabiliyordu. Ancak teknolojinin gelişmesi ile bu süre 1 yıla kadar uzatılabildi. Bu nedenle biz pratiğimizde 6 aylık balonlar yerine hastalarımıza 1 yıl midede kalabilen balonları uyguluyoruz.

İstisnai olsa da bazı hastalarımızın mideleri yerleştirilen balonu yabancı cisim olarak algılayıp onu atma çabasına girmektedir. İşlemden sonra durdurulamayan bulantı kusmalar ile karşılaşmamız olasıdır. Bu durumda birkaç gün bulantı önleyici ilaçlar ile tedavi denenmektedir. Kişi balonu tolere edebilirse süreç devam eder aksi takdirde mide balonun geri çıkarılması işlemine başvurmak durumunda kalabilmekteyiz. Böyle bir durumda uygulanan balonun tekrar kullanılması mümkün olmamaktadır.

Mide balonunun bir başka uygulanma şekli/şekilleri ise; süper obez gruba dahil olan hastaların (yani BMI> 50 kg/m2 olan hastalar) ameliyattan önce karaciğer volümünü azaltmak ameliyatın negatif etkilerini bertaraf edebilmek gibi sebeplerle geçici süreyle uygulanmasıdır. Bu durumda 4-6 ay uygulanması ve 10-15 kg civarında kilo verimi ciddi bir kalori kısıtlaması ile mümkün olabilmektedir. 

Ayrıca son yılların popüler uygulaması Yutulabilir Mide Balonu en yeni ve trend tedavi yöntemleri arasında gösterilmektedir. Biomy Health uzmanlarından bu uygulama hakkında bilgi alabilirsiniz. Tüm işlemlerde olduğu gibi mide balonu ameliyatı düşünüyorsanız ciddi bir araştırma yapıp karar vermenizi tavsiye ederiz. Tekrar hatırlatmak isteriz ki  mide balonu tedavisi yapan sağlık kuruluşarı (hastaneler, klinikler, merkezler) ve Doktorlar bu noktada size yardımcı olacaklardır. Önemli olan tercihlerinizde tecrübe ve referans değerlerini ön planda tutmanızdır.

Mide Balonu Yapan Hastaneler İstanbul

Biomy Health, Obezite Tedavi Merkezi yenilikçi ve en yeni obezite tedavi yöntemlerini alanlarında uzman en iyi doktorlar ile gerçekleştirir. Ünlü obezite doktoru ve genel cerrahi uzmanı; Prof. Dr. Cemalettin CAMCI ve uzman ekibi ile yeni başlangıçlar yapmanız için burada. İstanbul Avrupa Yakası‘nda 20 yıllık tecrübe, başarılı operasyonlar yüzlerce mutlu hastaya sahip olmanın gururunu yaşıyoruz.

Artık karar verme zamanı! Obezite ile olan mücadelenizde yanınızdayız. İstanbul’da en modern teknolojileri kullanan mide balonu yapan hastane veya kliniklerde tedavi olmak sizin tercihiniz.

Uzmanlarımız size yardımcı olabilir. Kilo verme yöntemlerine ait sorularınız için bize ulaşın

Biomy Health, Obezite Merkezi Avrupa Yakası Şişli, İstanbul-Türkiye'de Obezite Tedavisi Uygulamaları Yapmaktadır.

Mide Balonu İle Daha Az Yiyerek Doğal Olarak Zayıflayın!

  • Biomy Health, Obezite Tedavi Merkezi
  • Ataköy 7.8.9.10. Kısım Mah. E5 Yanyol Cad. Bakırköy, Nef 22 A Blok Kat:5 No:78 İstanbul / Türkiye
  • +90 212 843 84 78
  • +90 212 843 84 78
  • info[@]biomyhealth.com
2024©copyright tbn web