TR

Mide Balonu Tedavisi ve Uygulama Şekilleri

İstanbul'da Mide Balonu Tedavisi ve Hastaneler

12-09-2020

Mide Balonu İle Daha Az Yiyerek Doğal Olarak Zayıflayın!

Mideye endoskopik olarak balon takılma uygulaması uzun yıllardan beri kullanılan bir kilo verme tedavisi yöntemidir. Mide Balonu Tedavisi ile amaç mide kapasitesini küçültmek ve kişinin az besin aşarak erken doyma hissine kavuşmasını sağlamaktır.

Midenin içine yerleştirilen şişkin bir balon ile midenin her zaman dolu olması sağlanır ve hastanın daha az yemek yeme isteği oluşması hedeflenir.

Kilo vermek amacıyla Mideye Balon Uygulaması yapılması endoskopik bir işlemdir. Kullanılan malzeme ve kalitesi çok önemlidir. Bu noktada tercih edeceğiniz; mide balonu yapan hastaneler ve mide balonu doktorları operasyon başarısını etkiler ve sonraki süreç için önem arz eder.

Biomy Health ile, Mide Balonu Tedavisi'ne karar verdikten sonra kullanılacak balonun markası, midede kalış süresinin belirlenmesi ve son olarak tedavi sonrası uzman gözetiminde takip ve uygulamalar ile başarılı bir operasyon gerçekleştirmeniz hedeflenir.

Mide Balonları

Daha önceki yıllarda üretilmiş olan Mide Balonları en fazla 6 ay midede kalabiliyordu. Ancak teknolojinin gelişmesi ile bu süre 1 yıla kadar uzatılabildi. Bu nedenle biz pratiğimizde 6 aylık balonlar yerine hastalarımıza 1 yıl midede kalabilen balonları uyguluyoruz.

İstisnai olsa da bazı hastalarımızın mideleri yerleştirilen balonu yabancı cisim olarak algılayıp onu atma çabasına girmektedir. İşlemden sonra durdurulamayan bulantı kusmalar ile karşılaşmamız olasıdır. Bu durumda birkaç gün bulantı önleyici ilaçlar ile tedavi denenmektedir.

Kişi balonu tolere edebilirse süreç devam eder aksi takdirde mide balonun geri çıkarılması işlemine başvurmak durumunda kalabilmekteyiz. Böyle bir durumda uygulanan balonun tekrar kullanılması mümkün olmamaktadır.

Mide balonunun bir başka uygulanma şekli ise; süper obez gruba dahil olan hastaların (yani VKİ> 50 kg/m2 olan hastalar) ameliyattan önce karaciğer volümünü azaltmak ameliyatın negatif etkilerini bertaraf edebilmek gibi sebeplerle geçici süreyle uygulanmasıdır. Bu durumda 4-6 ay uygulanması ve 10-15 kg civarında kilo verimi ciddi bir kalori kısıtlaması ile- mümkün olabilmektedir. 

Ayrıca son yılların popüler uygulaması Yutulabilir Mide Balonu en yeni ve trend tedavi yöntemleri arasında gösterilmektedir. Biomy Health uzmanlarından bu uygulama hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tüm işlemlerde olduğu gibi mide balonu ameliyatı düşünüyorsanız ciddi bir araştırma yapıp karar vermenizi tavsiye ederiz. Tekrar hatırlatmak isteriz ki  mide balonu tedavisi yapan hastaneler ve Doktorlar bu noktada size yardımcı olacaklardır. Önemli olan tercihlerinizde tecrübe ve referans değerlerini ön planda tutmanızdır.

Mide Balonu Yapan Hastaneler İstanbul; Biomy Health, Obezite Tedavi Merkezi yenilikçi ve en yeni obezite tedavi yöntemlerini alanlarında uzman en iyi mide balonu tedavisi yapan doktorlar ile gerçekleştirir. Ünlü obezite doktoru ve genel cerrahi uzmanı; Prof. Dr. Cemalettin CAMCI ve uzman ekibi ile yeni başlangıçlar yapmanız için burada. İstanbul Avrupa Yakası‘nda 20 yıllık tecrübe, başarılı operasyonlar yüzlerce mutlu hastaya sahip olmanın gururunu yaşıyoruz.

Artık karar verme zamanı! Obezite ile olan mücadelenizde yanınızdayız. İstanbul’da en modern teknolojileri kullanan mide balonu yapan hastane veya kliniklerde tedavi olmak sizin tercihiniz.

Biomy Health uzmanları sizlere yardımcı olmak için burada. Merak ettiğiniz tüm sorularınız için canlı destek, whatapp ve iletişim formu aracılığı ile bize ulaştırın.

Biomy Health, Obezite Tedavi Merkezi Avrupa Yakası Şişli, İstanbul-Türkiye

Mide Balonu Ameliyatı Yapan Hastaneler İstanbul

2020©copyright tbn web